Parti Arşivi - 1
Kani ile Sabri'yi saygıyla anıyoruz
11 Şubat 2006 tarihinde halkına ve hedefine yabancılaşmış, yandaş ve yoldaşları için vefasızlaşan PKK'liler tarafından arabasına konan uzaktan kumandalı bir bomba ile kaybettiğimiz arkadaşlarımız Kani Yılmaz ile Sabri Tori’nin 10. Ölüm yıldönümünde ilk gün yaşanan acıyı tekrar yaşıyoruz.
PWD-K'den HDP'ye Kutlama mesajı
Partiya Welatparêzên Demokratên Kurdistan (PWD-K) yönetimi, bir kopyasının nerinaazad'a gönderildiği bir açıklama ile 2015 Türkiye Genel Seçimleri'nde gösterdiği başarıdan dolayı HDP yönetimini kutladı.
Kamuoyuna! PWD Koordinasyon kurulu
İsmail Beşikçi Vakfı Başkanı İbrahim Gürbüz’ün kaçırılmak istendiğini esefle öğrenmiş bulunmaktayız.
Kamuoyuna
Tüm Kürtleri birlik ve beraberliğimize zarar veren, kin, nefret ve düşmanlık duygularını besleyerek iç çatışmayı körükleyen uğursuz emel ve çabalara karşı duyarlı olmaya çağırıyoruz.
Kamuoyuna! PWD Koordinasyon kurulu
PKK’nin yayın organlarından Lekolin sitesinde Goran Akreyi imzalı, baştan sona yalan ve düzmece bilgiler içeren, ancak işleyecekleri cinayetlerin alt yapısını oluşturmayı amaçlayan bir yazı yayımlanmıştır.
FEDERE KÜRDİSTAN BÖLGE BAŞKAN’I SAYIN MESUT BARZANİ’NİN DİYARBAKIR ZİYARETİ ANLAMLI VE TARİHİ BİR ADIMDIR!
Federe Kürdistan Bölge Başkanı Sayın Mesut Barzani, beraberinde büyük Kürt ozanı Şivan Perver olmak suretiyle ve Başbakan Erdoğan’ın daveti üzerine yarın Diyarbakır’a bir ziyarette bulunacaklardır.
Botan’dan ciddi iddialar! Çoluk çocuğu katletmek istediler…
Eski PKK yönetecilerinden Nizamettin Taş, PKK'nin kendilerine yönelik saldırıları durdurması için Abdullah Öcalan'a "cinayetleri durdur" çağrısı yaparak, "Örgüt içindeki bu cinayetleri durduracak tek adam Öcalan'dır. Eğer o, Cemil Bayık'a talimat verirse cinayetler durur, talimat vermezse cinayetlere ortak olur. Öcalan, cinayetlerin önüne geçmeli ve mutlaka bir söz söylemelidir" dedi.
Kamuoyuna
Kürdistan Ulusal Kongresinin gerçekleştirilmesi için hazırlıkların sürdürüldüğü bir ortamda PKK’nin gerçekleştirmeye çalıştığı yeni bir katliam girişimi daha yaşandı.
Kürt Sorununda Yeni Dönem Yaşanan Sorunlar ve Çözüm Yolları
Kürt sorunu bugün ortaya çıkan bir sorun değildir. Bugün; sorunu ve çözümünü dillendiren tüm Kürt parti, örgüt ve kurumlarından önce vardı. Başta PKK olmak üzere tüm Kürt yapılanmaları bu sorunun sonuçlarıdır ve her biri yaptığı katkı oranında çözümün gelişmesinde pay sahibi olmuşlardır. PKK, kabul edilmelidir ki bu konuda en etkin bir çaba ve rolün sahibidir. Sorunun da, çözümün de bir parçası olduğu için PKK göz ardı edilerek, dışlanarak ya da yok sayılarak Kürt sorunu çözülemez. Keza PKK de Kürt halkının tek temsilcisi, söz söyleyeni ve karar vericisi değildir. Bir başka ifade ile PKK nın çözüme ilişkin ortaya koyduğu her evet ve hayır tüm Kürtleri bağlamaz.
Unutmadık... Unutmayacağız…...
2006 Şubatının 11. günü eli kanlı kendi halkına ve kimliğine yabancılaşmış PKK'liler tarafından arabasına konan bomba ile kaybettiğimiz arkadaşlarımız Kani Yılmaz ile Sabri Torinin 7. Ölüm yıldönümünü, arkadaşlarımızı kaybettiğimiz gün hissettiğimiz acıyla özdeş derin bir acı ile yaşamaktayız.

Aradan geçen bu 6 yıllık süre zarfında yokluklarını daha derinden hissediyoruz.

Kürdistan ulusal mücadelesine kattıkları, samimiyetleri, kararlı duruşları, özgür yaşama olan bağlılıkları ve gelecek için bıraktıkları eserler ile günümüzde hala bize yol göstermektedirler.
Kürt sorunu Kürdistan Bölgesi ve Kandile yönelik saldırılar ile çözülmez
Her ne kadar 12 Haziran seçimlerinden önce de Türk ordusunun askeri operasyonları ile PKK güçlerinin eylemleri zaman zaman olmuşsa da, seçimlerden sonra yapılacak yeni anayasa ile beraber sorunun demokratik ve barışçıl çözüm yolunun açılacağına dair beklenti ve umudu vardı.
Daxuyaniya hejmarek ji Part û Saziyên Kurdistanî li dor bûyerên vê dawiyê ên Başûrê Kurdistanê
Derketin û hatine ser şeqama hejmarek ji xelkê bajarê Sulêmaniyê bi armanca xistine berçav a xwast û daxwazên xwe, li roja Pêncşemî, 17’ê Şibata 2011’an, mixabin gihîşte encamekê ku cihê nîgeraniyê bo hemû aliyekê bû. Bajarê Sulêmaniyê tûşî alozî, tund û tûjî û hin kiryarên dûr ji çavnihêriyê bûye ku bo me û xelkê Kurdistanê û hemû dostên gelê Kurd cihê dax û nîgeraniyê bû.
Daxuyaniya Hevbeş a Hindek Hêzên Siyasiyên Kurdistanê Ji Bona Piştgiriya “Kempîna Berevanî ji Girtiyên siyasî ên Netewên Îranê”
Kempîna Berevanî jî Gîrtîyên sîyasî ên Netewên Îranê, hewl dide, ku hukme idam a girtiyên siyasî bêne betal kirin û girtiyên siyasî azad bın.
Kempîna Berevanî jî Gîrtîyên sîyasî ên Netewên Îranê mujilê berhev kirina îmzayên piştgirî li girtiyên siyasî û berhev kirina zanyarî ye li ser wan, daku pê bîrûrayê giştî agadar bike.
Aydınlarımıza Yönelik Tehditleri Kınıyoruz!
Kürt isyanının ateşini müziğiyle yüreklere kazıyan Şiwan Perwer, Apê Musa ölüme giderken öldü diye bırakılan Orhan Miroğlu ile bulunduğu her platformda Kürt halkının barışçıl sesi olma çabası içinde olan Mehmet Metiner PKK tarafından kendilerine yöneltilen ölüm tehditlerini asla hakketmiyorlar. Kürt halkı bu aydınlarına sahip çıkma tarihi sorumluluğunu yüklenmek gibi elzem bir görevle karşı karşıyadır. Aydınlarımıza sahip çıkmamız, kendi toplumsal gerçekliğimize sahip çıkmamızla eşdeğer bir öneme sahiptir.
ONLARI SAYGI VE MİNNETLE ANIYORUZ
Kani Yılmaz ile Sabri Tori arkadaşlarımızı yitirişimizin 5. Yıldönümünü büyük bir acıyla yaşıyoruz.
 
Büyük devrimci, usta siyasetçi ve diplomat olan, değerli Kürt insanı Kani Yılmaz (Faysal Dunlayıcı) ve Sabri Tori arkadaşı bundan tam beş yıl önce 11 Şubat 2006 günü hunharca bir saldırıda kaybettik.