Parti Arşivi - 7
Kürdistanlılar! Halepçe Katliamını Protesto İçin Alanlara
Halepçe Katliamı16 Mart 1988 günü, Irak ordusu Halepçe’de tarihin kirli sayfalarına kapkara puntolarla işlenen bir katliamı gerçekleştirdi. Kimyasal ve biyolojik silahların kullanıldığı bu saldırıda, Halepçe’de, büyük çoğunluğunu Kürtlerin oluşturduğu 5000’in üzerinde insan katledildi. Katledilenlerin büyük bölümü sivil, savunmasız halktan kadınlar, çocuklar, bebekler ve yaşlılardı.

Halepçe katliamını protesto etmek, bu katliamda hayatlarını kaybedenlerin anısını yüreklerde tazelemek için Köln, Domhauptbahnhof önünde 16 Mart, Perşembe günü saat 12:00’da başlayıp 15:00’a kadar devam edecek olan protesto gösterisinde, tüm Kürdistanlılar bir araya gelecek. Avrupa’da yaşayan tüm Kürdistanlıları bu gösteriye katılımda bulunmağa davet ediyoruz.

8 Mart Dünya Kadınlar Gününü Kutluyoruz!
          Kürt kadını yaşamın ve erkeğin kendisine bahşettiği tüm olumsuzluklara rağmen hep fedakarlıklar, cesaretler ve özverili katmalarla yoğrulmuştur.
         Ekonomik ve siyasal boyutta söz hakkına sahip olmamasına rağmen, bu fırsat sunulduğu zaman en doğru ve kararlı çıkışların kaynağı olmuştur.
        Kürt halkının özgürlük ve bağımsızlık mücadelesinde, yüreğine gömdüğü acılara ve kederlere boyun eğmeyerek, serhildanların ve etkinliklerin ön saflarında kendine yer edinmiştir.
KÜRT HALKINA!

Kani Yılmaz (Faysal Dunlayıcı) ve Sabri Tori (Serdar Kaya) PKK Tarafından
KATLEDİLDİ !


         PKK nin yürüttüğü ve Kürt halkının tüm ulusal haklarını ve kazanımlarını teslim etmeyi içeren İmralı çizgisine karşı Yurtsever Demokrat çizgide gelişen Kürt ulusal birlik çalışmaları ciddi bir alternatif olma sürecine girmiştir. Kürt halkı üzerindeki etkisini ve tekelini kaybeden ve tamamen bir rant düzenine dönüşen PKK bu konumunu korumak için yine yurtsever Kürt siyasetçilerini şiddet yöntemiyle yok etmeyi uygulamakta tereddüt etmemiştir. PKK bu insanlık dışı vahşi cinayetle, kendisine rağmen gelişen Kürt Ulusal Demokratik iradesine kurşun sıkmıştır. Bu cinayetle Kürt halkı ömrünü ona adamış büyük bir siyasetçiyi, yeteneği ve güzel insanını kaybetmiştir. Kürdün yüreğinde ve vicdanında yeni bir yara daha açılmıştır.
Iğdırlı Rewşen ile Zinar'ın Cinayet Öncesi Anlatımları
Cinayet sonrası araç görüntüleri, daha fazlası için tıklayın- Hiç adlarından söz etti mi? Serdar diye birinden söz etti mi sana?
- Evet Serdar diye biri vardı şirkette, Serdar’dı, Hogır’dı. En son gitmeden (cinayetten önceki günü kastediyor) bir gün önce de onu arayan Hogır’dı, geceyarısı onu aradı.
- Bu hangi Hogır’dır, sen tanıyor musun?
- Ben tanıyorum. Daha önce Mahmur’da kalmıştı.
Şehitlerimiz Defnedildi, Taziyeleri Yarın!
Kani - Sabri         Cumartesi günü PKK tarafından araçlarına bomba konulmak suretiyle katledilen Partimiz Koordinasyon üyesi ve Koordinatör yardımcısı Faysal Dunlayıcı (Kani Yılmaz) ile partimiz üyesi Serdar Kaya (Sabri Torin) dün akşam saat 18:00 sularında büyük bir konvoy eşliğinde Habur sınır kapısına getirildi. Kalabalık bir kitlenin eşlik ettiği cenazeler sınır kapısında adli tıp kontrolünden geçirildikten sonra defnedilmek üzere, ailelerinin nezaretinde, memleketlerine götürüldüler.
Basına ve Kamuoyuna
Faysal Dunlayıcı          Partimiz PWD koordinasyon üyesi ve koordinatör yardımcısı Kani Yılmaz, 11 Şubat 2006 günü sabah saat 10 sıralarında, yanında bulunan PWD üyesi Sabri (Serdar Kaya) ile birlikte arabasında uğradığı bombalı saldırı sonucu şehit edilmiştir.
         Olayı gerçekleştiren ekip PKK tarafından görevlendirilmiştir. Bombayı araca yerleştiren Urfa Hilvanlı Numan (Veli Çat) geçen yılın baharında PKK Özel Kuvvetlerinden ayrılarak görevli gönderilmiştir. Ve yaklaşık bir yıldan beri Süleymaniye yakınlarındaki Seyit Sadık kampında kalmaktadır. Olaydan hemen önce katil ile bağlantı kuran ve patlayıcıyı sağlayan ise, Murat Karayılan’a bağlı HPG askeri istihbarat üyesi Serdar kod adlı Bitlisli bir kişidir. Bu kişilerin olay öncesinde cinayetin gerçekleştirilmesine ilişkin telefon kayıtları mevcuttur.
Değirmen Halkın Evlatlarını Öğütüyor: Kani-Sabri
Kani Yılmaz         Kanla beslenen değirmen, Kürt halkının iki değerli evladını daha öğüttü çarkları arasında. PWD-K Koordinatör Yardımcısı Faysal Dunlayıcı (Kani Yılmaz) ile PWD-K üyesi Serdar Kaya (Sabri Torin) bugün sabah saatlerinde uğradıkları alçakça bir bombalı saldırı sonucu hayatlarını kaybettiler. 
        Bu sabah, saat 10:00 sularında Süleymaniye’nin Sanayi ve Rızgari Mahalleleri arasında bulunan 60. Cadde üzerinde seyir halinde iken araçları havaya uçuruldu. Olay mahalinde incelemelerde bulunan Süleymaniye Güvenlik kuvvetleri ve bomba uzmanları aracın, önceden araca yerleştirilmiş uzaktan kumandalı bir bomba ile havaya uçurulduğunu tesbit ettiler.
KAMUOYUNA
           Kuzey Kürdistan özgürlük ve demokrasi mücadelesinde halkın çıkarlarını korumaktan uzak düşen, bir özeleştiri ile ulusal birlik ve dünya ile doğru ilişki kurmaktan ısrarla kaçınan ve halkımızın kazanımlarını tasfiye noktasına getiren PKK yeni cinayet hazırlıkları yapmaktadır!
Spekülasyon Nedeni ile Kamuoyuna Açıklama!
         Fırat isimli bir ajans Benim süleymaniye de Alman İstihbarat yetkilileri ile görüştüğümü ve bazı taleplerde bulunduğumu yazmış.
         Kamuoyuna  açık organlarda yalan söylemek ve karalama amaçlı haber yapmak bir mücadele biçimi değildir. Bir ahlaksızlıktır!

Yaşar Kaya?ya
          Bilmenizi isteriz ki, Kürt ve Kürdistan davasına hayatını adamış olan sizin, kardeşinizi kaybederek yaşadığınız derin acı, bu davaya adanmış olan herkesin duyduğu acıdır. Çünkü Kürdistan gerçeğine duyulan sevgi, hepimizi kardeş kılmaktadır. Kürdistan’ın acılarına içtenlikle katlanan yüreğinizin, kardeş acısını da kaldırabileceğine inancımız tamdır.
Halkımızın Özgür Geleceği İçin Mücadeleye Devam...
       Bizler yıllarca PKK saflarında çeşitli görevler üstlenerek halkımızın özgürlüğü için, gücümüz oranında mücadele ettik.

       PKK’nin Kürtlükten uzaklaşması, İmralı’nın kontrol altında mücadeleye müdahaleleri ve örgütün gerek kürt birliği gerekse demokratik dünya ile ilişkilere zarar veren politikalarını red ederek örgütten ayrıldık.
Şemdinli Provakasyonunu, Halkımızın Yüksek Duyarlılığı ve Direnişi Boşa Çıkardı.
Şemdinli de son yaşanan olaylar, Kuzey Kürdistan da halkımızın defalarca ve nefretle izlediği kirli bir filmin yeniden sahneye konulmasıdır. 
      Kimilerinin yeni bir susurluk olayı olarak tanımladığı bu gelişme,yakın dönem Kürt silahlı direniş tarihinde yaşanan binlerce olaydan biridir.Halkımızın JİTEM olarak tanıdığı ve Kürdistan da binlerce provokasyona ve faili meçhul denilen olaya imza atan bu gizli cinayet örgütü, Türk Jandarma Komutanlığı bünyesinde oluşturulmuş ve yıllardır ülkemizde kirli bir savaşı yürütmektedir.
Kamuoyuna
6 Kasım 2005 tarihinde, bir Kürt sitesinde yayınlanan bir haberde, ayrılışımızdan sonra bir süre yanımızda kalan Ahmet Nitelik’in (Yavuz), iki arkadaşımızın ismi verilerek, bunlar tarafından öldürüldüğü iddiası kamuoyuna yansıtılmıştır. PWD olarak, spekülasyonlara cevap vermeme prensibimiz olmasına rağmen, nasname sitesinde sayın Şükrü Gülmüş tarafından yayınlanan ve bizi töhmet altında bırakabilecek bir husus olduğu için, kamuoyunu aydınlatmayı görev bilmekteyiz.
Kutlama
TÜM İSLAM ALEMİNİN VE KÜRT HALKININ RAMAZAN BAYRAMINI KUTLAR, BU BAYRAMIN BARIŞ, KARDEŞLİK VE ADALETE VESİLE OLMASINI TEMENNİ EDERİZ.

PWD