Parti Arşivi - 3
BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN
TÜM İSLAM ÂLEMİNİN VE KÜRT HALKININ KURBAN BAYRAMINI KUTLAR, BU BAYRAMIN BARIŞ, KARDEŞLİK VE ADALETE VESİLE OLMASINI TEMENNİ EDERİZ.
SENİ UNUTMADIK...
5 EKİM 2004 TARİHİNDE PKK CİNAYET ŞEBEKESİ TARAFINDAN MUSUL-MAHMUR YOLUNDA KATLEDİLİŞİNİN 5. YILINDA SİPAN (ŞAHPUR BEDOŞİVA) ARKADAŞI SAYGIYLA VE SEVGİYLE ANIYORUZ…
BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN
TÜM İSLAM ÂLEMİNİN VE KÜRT HALKININ RAMAZAN BAYRAMINI KUTLAR, BU BAYRAMIN BARIŞ, KARDEŞLİK VE ADALETE VESİLE OLMASINI TEMENNİ EDERİZ.

Nizamettin TAŞÃ‚Â’tan açıklama...
      Kürdistan’da tedavi imkânları bulunmadığı için gözlerimde sorunlar yaşamaktayım.
      Yurt dışında ameliyat olmam gerekiyor.
      Türkiye’nin Amerika, Avrupa ve Irak’a verdiği terör listesinde ismim ön sıralarda yer almaktadır.
Rêkeftin Partisiyle Dayanışma İçindeyiz!
Rêkeftin Partisi Koordinasyon Kurulu Üyesi Talal Muhammed El Muhammed 24.08.2008 günü, geceyarısı 12:00 sularında Suriye’nin Qamışlo şehrindeki Elbolman garajından Heseki Emin Elsiyasi’ye bağlı güçler tarafından gözetim altına alınmıştır. Tutuklanmanın ardından Talal Muhammed, Şam’da bulanan Elfeyaha Özel Siyasi Soruşturma Bölümüne götürülmüştür. Bu tarihten sonra Talal Muhammed’ten en ufak bir haber alınamamış, yetkililer tarafından durumu ile ilgili hiçbir bilgilendirme yapılmamıştır.
Hikmet Fidan'ı Saygıyla Anıyoruz!
          Kürt Ulusal Mücadelesinin ateşiyle kavrulan yurtsever insanlarımızın beyinlerine ve tarihin yapraklarına kazınmış acı bir kaybın, değerli Kürt aydını ve siyasetçisi Hikmet Fidan'ın katledilişinin üzerinden 3 koca yıl geçti.
Beyana Hevbeş Ya Partî û Rêxistinên Kurd û Kurdîstanî Derbareyê Bûyer û Pêşhatiyên Dawî Li Kurdistanê
          Her wekî eyan e, neyarên me, dewleta dagirkerên Kurdistanê amade ninin hebûna me û mafên me yên netewî û demokratîk û siyasî îtîraf bikin û binasin. Ew di siyaseta zilm û zordariyê da berdewam in. Her roj bi behaneyek êrîşa ser me û destkevtiyên Kurdistana Başurê dikin.
Peyama Hevbeş ya Partî û Rêxistinên Kurd û Kurdistanê Ji bona Newrozê,
        Lê belê, li hersê perçeyên Kurdistanê, berxwedan û xebata azadiya gelê Kurd li hember hêzên dagîrker û ji bona maf û azadiyên netewî, siyasî, civakî û çandî roj bi roj xurttir dibin.
Halepçe UNUTULAMAZ
         Halepçede Kürt halkına yaşatılan vahşetin insanlık için bir daha yaşanmaması gerekir. Çünkü burada ölümü bile utandırdı yaşananlar…
Hoş Geldin 8 Mart
         Acılı ama mağrur Kürt kadınları barışa duydukları büyük özlem için her gün bedel ödemekten çekinmemektedir. Bir avuç özgürlük için Kürt halkının yaşadığı büyük acıların sessiz çığlığıdır adeta kadın. Anadır o! verirken evlatlarını toprağa barış diye haykırır, bilir çünkü barıştır ancak yaşanan acıların ilacı.
Onları Saygı ve Minnetle Anıyoruz
        Büyük yetenek, siyasetçi ve diplomat olan, değerli Kürt insanı Kani Yılmaz (Faysal Dunlayıcı) ve Sabri Tori arkadaşı bundan tam iki yıl önce 11 Şubat 2006 günü G.Kürdistan’ın Süleymaniye kentinde uğradıkları bombalı bir saldırı sonucu kaybettik.
2008 Barışın ve Özgürlüğün Yılı Olsun
2008'in halkımıza, bölge halklarına ve tüm insanlığa barış, özgürlükler ve huzur dolu yarınlarla dopdolu geçmesini diliyoruz.

Bu vesileyle, yeni yılımızı e-maillerle kutlayan tüm dostlarımızın ve sevdiklerimizin yeni yıllarını en güzel dileklerimizle kutlar, mutluluklar dileriz.
Kurban Bayramınız Kutlu Olsun
        Bayramlar, niteliği ve kaynağı ne olursa olsun, özünde barındırdığı insancıl ve barışçıl karakteristiği ile umudun, hoşgörünün ve özgürlüklerin güçlenerek yeşermesinin sembolleridir.
İslam alemi için kutsal bir bayram olan Kurban bayramı, insanın yeryüzünün en değerli olgusu olduğu gerçeğine sarılmanın simgesidir.
PSK, PWD ve PDK-Bakur'dan Ortak Çağrı
         PKK yetkilileri yaptıkları açıklamalarda siyasi bir plan sunulması halinde silahları bırakacaklarını dile getiriyorlar. Bu ve benzeri gelişmeleri gelişmeleri olumlu bulan partilerimiz, gerginliğin giderilmesi için, aşağıdaki adımların acilen atılması gerektiği inancındadırlar. Söz konusu adımlar aynı zamanda sorunun diyalog yoluyla ve kökten çözümüne yardımcı olacaktır.
Dijminahiyê Gurr Bi Destê Ordîya Tirk
        PDK-Bakur, PSK û PWDK, em bangî hemî hêzên welatperwerên Kurdistanî dikin, hewce ye em dest bidin hevdu dijî vê êrîşkarî û provakasyonan. Em amade ne bi hemî hêzên kurdperwer re zûtirîn demê werin cem hevdu û hevkariyeke rêk û pêk, pêk binin, gotara xwe siyasî û hêzên xwe bikin yek. Me siyaseteke hevbeş netewî û demokrat pêwist e.