Kürdistan Bölgesi’nden ABD’ye ziyaret
Kürdistan Bölgesi’nden bir heyetin temaslarda bulunmak üzere Amerika Birleşik Devletleri’ne ziyarette bulunacağı bildirildi.
15.11.2014 - 20:52
Kürdistan Bölgesi’nden bir heyetin temaslarda bulunmak üzere Amerika Birleşik Devletleri’ne ziyarette bulunacağı bildirildi.

Kürdistan Bölgesi Başkanlık Divanı Başkanı Fuad Hüseyin, Kürdistan Bölgesi Dış İlişkiler Sorumlusu Felah Mustafa’yla bugün ABD’ye gideceklerini söyledi.

Fuad Hüseyin Beyaz Saray, Pentagon, Senato ve Kongre üyeleri ile Dışişleri Bakanlığı yetkilileriyle IŞİD’le mücadele konusunda bir dizi görüşmede bulunacaklarını belirtti.

Öte yandan ABD Genelkurmay Başkanı General Martin Dempsey, bugün akşam saatlerinde Kürdistan Bölgesi’nin başkenti Erbil’e geldi.

Martin Dempsey’i, Erbil Uluslarası Havalimanı’nda Peşmerge Bakanı Mustafa Seyid Kadir ile İçişlerri Bakanı Kerim Sincari karşıladı.

Irak ziyareti öncesi kısa bir açıklama yapan ABD Genelkurmay Başkanı Martin Dempsey, IŞİD'le mücadelede yapılan işbirliğini yerinde görmek için bu ziyareti gerçekleştirdiğini belirtti.

ABD Temsilciler Meclisi'nin Silahlı Hizmetler Komitesi'nde konuşan ABD Genelkurmay Başkanı Martin Dempsey, Musul'un ve Irak'ın Suriye sınırı yakınındaki bölgelerin IŞİD'den geri alınması için sınırlı sayıda ABD askerinin, Irak Ordusu’na destek vermek üzere konuşlanabileceğini belirtmişti.Rudaw
Etiketler: ABD, Erbil, Ziyaret, Kürdistan, IŞİD, Irak