Bayramlar, niteliği ve kaynağı ne olursa olsun, özünde barındırdığı insancıl ve barışçıl karakteristiği ile umudun, hoşgörünün ve özgürlüklerin güçlenerek yeşermesinin sembolleridir.

İslam alemi için kutsal bir bayram olan Kurban bayramı, insanın yeryüzünün en değerli olgusu olduğu gerçeğine sarılmanın simgesidir.

Bu önemli bayram öncesinde, TC militarist güçlerinin, Kuzey Kürdistan’a yağdırdıkları tonlarca bomba Kurban bayramının anlamıyla tezat zihniyetleri deşifre etmektedir. Bu harekat hedef gözetilmeksizin, Kürt halkına karşı gerçekleştirilmiş çirkin bir saldırıdır.

PWD olarak, coşkusunu ve heyecanını, halkımız ve tüm islam alemiyle paylaştığımız Kurban bayramının, öz dinamiğinde saklı bulunan insan yaşamının kutsallığı ile barışçıl ve hümanist yaklaşım sergilenmesine vesile olmasını diliyor, tüm halkımızın ve İslam aleminin bayramını yürekten kutluyoruz.
Bayramın barış, kardeşlik ve özgür yarınlar beklentilerinin güçlenmesine katkı sunmasını diliyoruz.

Son bombalı saldırıda yaşamlarını yitiren şehitlerimize rahmet diliyor, acılarını yüreklerimizde yaşıyor, ailelerine ve Kürt halkına baş sağlığı dileklerimizi iletiyoruz.
PWD olarak bizlere özel Bayram kutlama mesajı yollayan tüm dostlarımızın bayramını da bir kez daha kutluyor, selam ve saygılarımızı sunuyoruz...
Etiketler: PWD-K, Pwdnerin, Kurdistan, Kurd, Kürtçe