IŞİD bombalı araçlarla Kobanê'ye Saldırdı
IŞİD'in, Kobanê'nin Mürşitpınar Sınır Kapısı'na yakın bir bölgesinde bu sabah intihar saldırısı düzenlediği, saldırıda 12 kişinin hayatını kaybettiği bildirildi.
25.06.2015 - 09:33
Yerel kaynaklardan alınan bilgilere göre, çetelerce kentin Mürşitpınar Sınır Kapısı yakın noktasında yer alan Kaniyê Kurda bölgesindeki sivillerin bulunduğu yerleşim alanına sabaha karşı bomba yüklü araçlarla saldırıda bulundu.

30’a yakın IŞİD mensubunun bu sabah saat 04.20 sıralarında Kobanê'nin batı ve güney bölgelerinden bomba yüklü araçlarla şehre sızdığını ve araçları patlattığını bildirdi. Bölgede bulunan Rudaw muhabiri “Patlamanın ardından kentte şiddetli çatışma çıktı. Çatışmalar sırasında iki büyük patlama daha meydana geldi” dedi. Meydana gelen patlamada ilk belirlemelere göre 12 sivilin yaşamını yitirdiği, 50'nin üzerinde kişinin de yaralandığını belirtti.

Yaralıların Urfa'nın Suruç ilçesindeki Mürşitpınar Sınır Kapısı'ndan 112 Acil Servis ekipleri tarafından Türkiye'ye alındığı kaydedildi. Bölgede Kürd güçleri YPG ile IŞİD arasında çatışmaların devam ettiğini aktardı.

IŞİD teröristleri Miştenur Hastenesi’ni ve kentin doğusunda bir binayı ele geçirdiği bildirilirken, Saldırıya karşılık veren YPG güçlerinin kontrolü sağladı, çatışmalar hala devam ettiği, Sivil Halkın evinden çıkmaması yönünde YPG'nin uyarı yaptığını söylüyor.

IŞİD teröristleri Güney Cephesinde Berxê Botan köyüne girdiği çok sayıda sivili katlettiği bilgilerde gelen haberler arasında.
Etiketler: IŞİD, Kobanê, Rojava, YPG, İntihar Saldırısı