Halepçe UNUTULAMAZ
         Halepçede Kürt halkına yaşatılan vahşetin insanlık için bir daha yaşanmaması gerekir. Çünkü burada ölümü bile utandırdı yaşananlar…
16.03.2008 - 08:31
                                                              Halepçe Katliamını unutmadık

Takvim yaprakları16 Mart 1988 gününü gösterirken, Irak ordusu, Halepçe’de Kürtlere karşı tarihin kirli sayfalarında dünya döndükçe silinmeyecek bir katliam gerçekleştiriyordu.

Yahudilerin Hitleri gibi Kürtlerin de Hitleri olan Saddam; Kimyasal silahlarla, Halepçe’de, Kürtlerden 5000’in üzerinde insan katletti. Katledilenlerin büyük bölümü sivil, savunmasız halktan kadınlar, çocuklar, bebekler ve yaşlılardı.
 
Katliamın üzerinden 20 yıl geçti

Her yıl martın Onatlısı Kürt halkı için; yüreklerindeki yaranın daha bir hızlı kanadığı günlerin başında gelir. Ve bu kanayan yara geçmişten yarınlara aktarılacaktır. Her nesil bu tarifi bile mümkün olmayan katliamı anlatacaktır.
 
Çünkü 88 de objektiflerin karelerine düşen o görüntüler, hafızalardan silinmeyecek bir bellek bıraktı görenlerde.

Halepçede Kürt halkına yaşatılan vahşetin insanlık için bir daha yaşanmaması gerekir. Çünkü burada ölümü bile utandırdı yaşananlar…

Tarihe büyük kara bir leke olarak geçen halepçe katliamının üzerinden yüzyıllar geçse dahi unutulmayacak ve unutturulmayacaktır.

PWD olarak halepçe katliamını bir kez daha lanetle kınıyor.
 
Şehitlerimizin önünde saygıyla eğiliyoruz ve anıyoruz.
16 Mart 2008

PWD Koordinasyon Kurulu
Etiketler: PWD-K, Pwdnerin, Kurdistan, Kurd, Kürtçe