PKK ile KDP (İran) arasında çatışma
Kürdistan Demokrat Partisi-İran (KDP İran) peşmergeleri ile PKK gerillaları arasında dün gece çatışma çıktığı ve 1 peşmergenin yaralandığı bildirildi.
29.05.2015 - 09:12
Kürdistan Demokrat Partisi (KDP) peşmergeleri ile PKK gerillaları dün gece başlayan çatışmanın durdurulduğu bildirildi. KDP peşmergeleri ile PKK gerillaları arasında dün gece çatışma çıkmıştı. Çıkan çatışma sonucunda 1 peşmergenin yaralandığı bildirilmişti.


Rûdaw'ın KDP-İ Politbüro üyesi Halid Venevşe'ye dayandırarak verdiği habere göre Henevşe, “Doğu Kürdistan (İran Kürdistanı/ Rojhilat) sınırı içinde bulunan Helgurt Dağı’nda dün gece saat 00:10 sıralarında PKK gerilları ile peşmergelerimiz arasında çatışma çıktı” dedi.

Halid Venevşe, “Gerillalar peşmergelerimizin üzerine 3 kez ateç açtı. Savunma modunda bulunan peşmergelerimiz de 3’ncü ateşin sonunda saldırıya geçti” ifadelerini kullandı.

Çatışmanın sona erdiğini belirten Halid Venevşe, 1 peşmergenin yaralandığını söyledi.

Doğu Kürdistan’da (İran Kürdistanı/ Rojhılat) Kürdistan Demokrat Partisi (KDP) ile Kürdistan Demokrat Partisi- İran (KDP-İ) adı altında iki siyasi Kürt partisi mevcut.
Etiketler: PKK, KDP, Keleşin, İran, Çatışma