Barzani cephedeyken IŞİD’le göz mesafesindeydik
Mahmur Cephesi Peşmerge Güçleri Komutanı Elî Husên, Kürdistan Bölge Başkanı Mesud Barzani’nin kendilerini ziyaret ettiğinde IŞİD ile göz mesafesinde olduklarını söyledi.
18.07.2015 - 12:54
Kürdistan Bölge Başkanı Mesud Barzani’nin Mahmur cephesine yaptığı ziyaret hakkında konuşan Mahmur Cephesi Peşmerge Güçleri Komutanı Elî Husên, diğer bayramlarda olduğu gibi bu bayramda da Barzani’nin Peşmergelerin yanında olduğunu kaydetti.

Husên ” Geçen yıldan beri nerdeyse her hafta IŞİD saldırıyor. Başkan Barzani Peşmerge’nin IŞİD’in tüm saldırılarına kahramanca cevap vermesinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek tüm Peşmerge ve komutanlarını kutladı” dedi.

Barzani’nin Peşmergelerle aynı sofraya oturduğunu söyleyen Elî Husên, ” Başkan Barzani Peşmerge ile bayram sofrasına oturması bizim için büyük bir manevi güç oldu” ifadelerini kullandı.

Elî Husên, Barzani’nin Peşmerge komutanlarından cephede uyguladıkları savaş taktikleri ve Peşmerge’nin ihtiyaçları hakkında bilgi aldığını söyledi.

Mahmur Cephesi Peşmerge Güçleri Komutanı Elî Husên,” Kürdistan Bölge Başkanı Mesud Barzani cephemize geldiğinde IŞİD bize çıplak göz ile görünecek mesafede yakındı. Başkan Barzani cepheye geldiğinde Peşmergeler olarak yoğun tedbir aldık” ifadelerini kulandı.
Etiketler: Barzani, IŞİD, Mahmur