Barzani: Irak’ı devlet olarak tanımıyorum
Kürdistan Bölgesi Başkanı Mesud Barzani’nin Irak’ı bir devlet olarak tanımadığını ve Kürt halkının kendi kaderini tayin etmesinin çok yakın olduğunu söylediği bildirildi.
23.06.2015 - 18:45
El Yovm es-Samin haber ajansının bildirdiğine göre Kürdistan Bölgesi Başkanı Mesud Barzani, Kürt kimliğini vurgulayarak Irak’ı tanımadığını söyledi.

Haberde Kürdistan Bölgesi Başkanı Mesud Barzani’nin Irak devletini tanımadığını ve Kürt kimliğine sahip olduğunu söylediği bildirildi.

Habere göre Mesud Barzani, Kürt liderlerin oluşturduğu bir heyetle yaptığı görüşmede Kürt halkının kendi kaderini tayin etmesinin çok yakın bir gelecekte gerçekleşeceğini ve Kürdistan’ın uluslararası toplumda daha fazla kabul gördüğünü söyledi.

Irak merkezi hükümetinin eski rejimden çok daha kötü ve adaletsiz olduğunu belirten Barzani, Irak merkezi hükümetinin Kürdistan’ı dışlamaya ve yalıtmaya çalıştığını, ekonomik ambargo uyguladığını ve kendilerinin de buna sessiz kalamayacaklarını söyledi.

Barzani ayrıca Kürdistan Bölgesi’nin gelirlerinin bir Kürt devleti kurmaya yeteceğini belirterek bu gelirlerle başka hiçbir gücün yardımına muhtaç olmayacaklarını söyledi.
Etiketler: Kürdistan, Barzani, Irak