Nasrallah: Hasekê düşerse Kudüs de düşer
Dünya Kudüs Günü’nde konuşan Hizbullah lideri Hasan Nasrallah, “Kalamun, Halep, Hasekê'den ve aynı şekilde Yemen'den geçen yolun Kudüs'e ulaştığını söylüyoruz. Buralar düşerse Filistin ve Kudüs de düşer.” dedi.
11.07.2015 - 12:48
Dünya Kudüs Günü’nde konuşan Hizbullah lideri Hasan Nasrallah, “Kalamun, Halep, Hasekê’den ve aynı şekilde Yemen’den geçen yolun Kudüs’e ulaştığını söylüyoruz. Buralar düşerse Filistin ve Kudüs de düşer.” dedi.

Hizbullah Genel Sekreteri Hasan Nasrallah, Lübnan’ın güney bölgesinde Dünya Kudüs Günü nedeniyle düzenlenen törene canlı yayınla bağlanıp bir konuşma gerçekleştirdi.

Hizbullah Genel Sekreteri Nasrallah, Suriye’yi askeri olarak düşürmek isteyen herkese seslenerek uzun süre savaşsalar da bunu başaramayacaklarını belirtti.

Nasrullah; Kudüs’e giden yolun Suriye’den geçtiğini, Suriye düşerse Kudüs’ün de kesinlikle kaybolacağını ifade etti. Nasrallah Suriye’de mevcut krize siyasi çözüm sağlanması gerektiğini, Suriye’de terör ve ateşi alevlendiren devletlerin bu tutumlarına son vermelerinin kaçınılmaz hale geldiğine vurgu yaptı.

Nasrallah, ‘‘Suriye’de güneş altında yüzümüzü gizlemeden savaşıyoruz. Orada şehit olan her bireyimizin cenaze merasimi, Lübnan’da törenle yapılmaktadır. Bizler Kalamun, Halep, Hasekê’den ve aynı şekilde Yemen’den geçen yolun Kudüs’e ulaştığını söylüyoruz. Buralar düşerse Filistin ve Kudüs de düşer.’’ dedi.
Etiketler: Nasrallah, Hesekê,Hizbullah, Kudüs