Asya
Dersim"i tarihi araştırmalar içine sokabiliriz
Asya
Başbakan Davutoğlu, "Dersim'deki eski kışla müzeye dönüştürülecek ve adı 'Dersim Müzesi' olacak.
Dersim'de Davutoğlu protesto edildi
Asya
Başbakan Ahmet Davutoğlu, bugün partisinin il kongresine katılıp, sivil toplum örgütleriyle bir araya gelmek ve cemevini ziyaret etmek için Dersim' geldi. Erzincan'dan helikopterle sıkı güvenlik önlemleri ve Kobra helikopterlerin eşliğinde Dersim'.
Kürdistan petrolü Çin’e ulaştı
Asya
Kürdistan petrolünü taşıyan gemi Çin’e ulaştı.
Kolombiya’da barış görüşmelerinde yeni aşama
Asya
Başkanlık seçimlerine çok kısa bir süre kala, Kolombiya hükümeti ve FARC-EP arasında Havana’da devam eden barış görüşmelerinin, sürecin hızlandırılması için üç komisyonun kurulması kararının alınması ile birlikte yeni bir safhaya girdiğini söylemek m.
Federal Kürdistan'da bir milyon mülteci var
Asya
Kürdistan Parlamentosu İnsan Hakları Komisyonu Başkanı Soran Omer, Kürdistan Bölgesinde yaklaşık bir milyon mültecinin buluduğunu belirtti.
Ölümü bekleyen köy!
Asya
Bingöl’ün Karlıova ilçesine bağlı Taşlıçay köyünde (Çırık) yaşayan 100’ü aşkın silikozis hastası ölümü bekliyor.
Albay Nevzat Hamit: Saidiye'ye girmek için emir bekliyoruz
Asya
Diyala kentinin Saidiye kasabasında Kürdistan Peşmerge Güçleriyle Irak Şam İslam Devleti (IŞİD) militanları karşı karşıya.
Silvan’da 180 yeni korucu
Asya
Silvan’da İlçe Kaymakamlığı üzerinden 180 kişi için isimler toplanırken, çözüm sürecindeki bu durum halktan tepki topladı.
Karayılan: Süreci geliştirmekten pişman değiliz
Asya
PKK'nın silahlı kanadının başında bulunan Murat Karayılan, geçen bir yıllık çözüm ve barış sürecini geliştirmekten asla pişman olmadıklarını belirterek, "Önder Apo'nun sunmuş olduğu perspektifi ve Newroz'da ilan edilen tarihi deklarasyonu şu.
Roboskili aileler Soma'ya gidiyor
Asya
Roboskili aileler Soma'daki maden faciasında yaşamını yitirenlerin ailelerine başsağlığı dilemek için Soma'ya gideceklerini bildirdi.
Daha fazla haber yükle