Doğu Kürdistan
Doğu Kürdistan partilerinden 'birlik çağrısı'
Doğu Kürdistan
Doğu Kürdistanlı partiler (Doğu Kürdistan / Rojhılat) İran’ın P5 1 ülkeleri ile yaptığı anlaşmanın, Kürt partileri arasında birlik oluşması için en uygun fırsat olduğunu belirtiyor.
Doğu Kürdistan'da Kürtler'e yönelik baskılar artıyor
Doğu Kürdistan
Doğu Kürdistan’ın Rawansar kentinde bazı kültürel ve politik aktivistlerin şehirdeki İstihbarat Şubeye çağrılarak Muhalif Kürt siyasi örgütleri ile bağlantı içinde oldukları iddiasıyla kovuşturuldukları bildirildi.
İran, Doğu Kürdistan dağlarını bombalıyor
Doğu Kürdistan
İran ordusu, İran Kürdistan Demokrat Partisi(PDK-İ) Peşmergelerinin bulunduğundan şüphelendiği kırsal alanlara ve dağlara top atışları yapıyor.
İran Pasdarları Kürdistan sınırında!
Doğu Kürdistan
İran Devrim Muhafızları’nın (Pasdaran) Doğu Kürdistan (Rojhılat) - Güney Kürdistan (Başur) sınırına ağır silahlarla konuşlandığı bildirildi.
PKK ile KDP (İran) arasında çatışma
Doğu Kürdistan
Kürdistan Demokrat Partisi-İran (KDP İran) peşmergeleri ile PKK gerillaları arasında dün gece çatışma çıktığı ve 1 peşmergenin yaralandığı bildirildi.
PDKÎ’den TEV-DEM’e sert cevap
Doğu Kürdistan
TEV-DEM Eşbaşkanı Ebdulselam Ehmed tarafından PDKÎ’nin bazı ülkelerin desteği ile YPG’nin güneybatı Kürdistan’daki başarısını gölgelemek istediği yönündeki açıklamalara, PDKÎ Politbüro üyesi Rostem Cehangîrî tarafından sert cevap verildi.
PDKÎ’nin 23 Mayıs’ta KCK Konseyine gönderdiği mektup
Doğu Kürdistan
Önceki gün PKK ve PDKÎ arasında çatışmalar yaşanmadan önce PDKÎ Politbürosu tarafından KCK Yürütme Konseyine gönderilen mektupta, karşılıklı dostane ilişkiler çerçevesinde KCK yönetimi ile diyalog yolu ve karşılıklı anlayış çerçevesinde görüşmeye hazır oldukları belirtiliyor.
İran, Kelaşîn’i bombalıyor
Doğu Kürdistan
İran ordusu dün geceden itibaren Kelaşîn, Xinêre ve Seqer bölgelerini bombalamaya başladı.
PKK ve PDK-İ arasında geçici anlaşma sağlandı
Doğu Kürdistan
PKK ile PDK-İ arasında Kelaşin bölgesinde yaşanan çatışmanın ardından yaşamını yitiren peşmerge ile yaralı peşmergeler PDK-İ'ye teslim edildi. PDK-İ ise tutukladığı 2 gerillayı serbest bıraktı.
Şehit Peşmergenin kimliği açıklandı
Doğu Kürdistan
Dün sabah saatlerinde Keleşin bölgesinde PKK’yle çıkan gerginlikte şehit düşen KDP-İ Peşmergesinin kimliği açıklandı.
Daha fazla haber yükle