Güney Kürdistan
F-16'ların yönetimi Kürt Pilotlarda
Güney Kürdistan
Merkezi Irak Hükümeti’nin Amerika Birleşik Devletleri’nden (ABD) satın aldığı F-16’ların Kürt pilotlar olmadan uçuş gerçekleştiremeyeceği bildirildi.
Mısırlı ünlü Yazar: Kürd devletinin önüne geçilemez
Güney Kürdistan
Mısırlı ünlü yazar Muhammed Hasan Heykel, dünyanın artık Kürdistan devletinin kurulma fikrini kabullendiğini ve bunun önüne geçmenin mümkün olmadığını kaydetti
Baskan Barzani: Bu kadar şehidi 'Kürdistan parçalansın' diye vermedik.
Güney Kürdistan
Kürdistan Başkanı Barzani: 'Bağımsızlık ve boyunduruk seçenekleriyle karşı karşıyayız. Hiçbir şekilde boyunduruğu seçmeyeceğiz. Tercihimiz bağımsızlıktır'dedi.
Hırvatistan: Kürdistan'a yardım, tüm dünyaya yardımla eşdeğerdir
Güney Kürdistan
Hırvatistan Dışişleri Bakanı Vesna Pusiç, Kürtlerin tüm dünya adına teröre karşı savaştıklarını belirtti ve Kürdistan Bölgesi’ne yardımın bütün dünyaya yardım etmekle eşdeğer tutulması gerektiğini dile getirdi.
Barzani cephedeyken IŞİD’le göz mesafesindeydik
Güney Kürdistan
Mahmur Cephesi Peşmerge Güçleri Komutanı Elî Husên, Kürdistan Bölge Başkanı Mesud Barzani’nin kendilerini ziyaret ettiğinde IŞİD ile göz mesafesinde olduklarını söyledi.
Havadan ve karadan IŞİD’e bayram sürprizi
Güney Kürdistan
ABD öncülüğündeki koalisyon güçleri ile Peşmerge Güçlerinin, Musul’a yakın Dicle Cephesi’nde bulunan IŞİD’e ortak operasyon düzenlediklerini bildirdi.
İran'dan Kürdistan Bölgesi’ne top atışı
Güney Kürdistan
İran Devrim Muhafızları’nın (Pasdaran) Kürdistan Bölgesi’nin Süleymaniye ilinde bulunan bir köyü bombaladığı bildirildi.
KCK’nin mesajını Başkan Barzani’ye ilettik
Güney Kürdistan
Suriye Kürdleri İlerici Demokrat Partisi (Pêşverû) Genel Sekreteri Hemîd Hecî Derweş, Kürdistan Bölge Başkanı Mesud Barzani ile yaptıkları görüşmede Kandil’in mesajını ilettiklerini söyledi.
Şii milislerin Kürtlere yönelik saldırıları aralıksız sürüyor
Güney Kürdistan
Irak’ın Kürt milletvekili Şii milislerin Diyala bölgesindeki Kürtlere ait bağ ve bahçeleri yaktıklarını ve insanları zorla bölgeden çıkardıklarını açıkladı.
KDP’den Bağdat Yönetimine: Dostça Ayrılalım!
Güney Kürdistan
Kürdistan Demokrat Partisi (KDP) Dışilişkiler Sorumlusu Hemin Hawrami, Bağdat ile dostça ayrılmak istediklerini ifade ederek, “Bağımsızlık referandumu yakındır” dedi.
Daha fazla haber yükle