Türkiye
Amerika Türkiye anlaşmasının perde arkası
Türkiye
Suriye muhalifler Amerika ile Türkiye’nin yaptıkları anlaşma konusunda ikiye bölünmüş durumdalar: Kürtler bu anlaşmanın Suriye halklarının lehine olmadığını düşünürken, Araplar tam bunun tersini savunuyorlar.
Noam Chomsky: Türkiye, Suriye'ye operasyon yaparsa suç olur
Türkiye
Hükümetin Suriye’ye yönelik savaş planlarını değerlendiren dünyaca ünlü dilbilimci ve düşünür Noam Chomsky, olası bir operasyonun Türkiye’nin suç işlemesi anlamına geleceğini söyledi.
Türkiye, Rojava Sınırına Askeri Yığınak Yapıyor
Türkiye
Türk Silahlı Kuvvetleri'nin (TSK) 55 bin askeri bu gece Antep'in Karkamış ilçesinde sınır hattı ve Kilis hattında hazır durumda beklettiği iddia ediliyor. Sputnik'in ulaştığı kaynaklara göre, Türk ordusu Batı Kürdistan'a giriş hazırlığı yapıyor.
Batı Kürdistan Sınırına 3.5 Metrelik Duvar Yapılacak
Türkiye
Sözde IŞİD teröristlerinin sızmaları ve kaçak geçişlerin bir türlü önlenememesi üzerine, sınır hattında 3.5 metrelik duvar çekme kararı alındı.
Tunceli Dersim oluyor
Türkiye
Hafta sonu Tunceli'ye gidecek olan Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun kentin isminin 'Dersim' olarak değiştirileceğini açıklaması bekleniyor.
‘Kürdistan’ artık resmen serbest
Türkiye
Türkiye’de bu güne kadar yasaklı kelime statüsünde bulunan ‘Kürdistan’ Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı’nın verdiği bir kararla artık resmen serbest. Savcılık Kürdistan Gençlik Hareketi Derneği’nin ismini onayarak tarihi bir yasağı sona erdirdi.
Papa Kürdistan'a Gitmek istiyor
Türkiye
Ay sonunda Türkiye'ye bir ziyaret gerçekleştirecek olan Papa Francesco'nun,Güney Kürdistan'a gitmek istediği, ancak gizli servislerin IŞİD tehdidi altında olduğunu bildirmesi üzerine bundan vazgeçtiği öne sürüldü.

İtalya'nın ana akım gazeteler.
Kaldırılan Bayrak yerine 6 Kürdistan Bayrağı asıldı
Türkiye
Diyarbakır'da parti ve derneklere asılan 'Kürdistan' bayrakları polis kaldırdı.
Time: Türkiye'nin Iraklı Kürtlerle Teması Irak'ın Parçalanmasını Kolaylaştırır
Türkiye
Türkiye'nın Iraklı Kürtler ile arasındaki yakınlaşma, "Türkiye'nin Kürtler ile detantı Irak'ın parçalanmasını kolaylaştırdı" gibi yorumlarına yol açtı. Time dergisi, "On yıl önce Irak'ın birliğinin korunması konusunda ç.
Musul Valisi: ABD ve Türkiye IŞİD üzerine hava operasyonu düzenlemeli
Türkiye
Musul Valisi Esil Nuceyfi, Türkiye ve ABD’den askeri operasyon beklediğini söyleyerek, “Kentlerde değil ama yerleşimin olmadığı yerlerde IŞİD’ın üslerine hava operasyonları düzenlenebilir. Siyasi, lojistik desteğe ihtiyacımız var ama yabancı askere d.
Daha fazla haber yükle