Kamuoyuna! PWD Koordinasyon kurulu
İsmail Beşikçi Vakfı Başkanı İbrahim Gürbüz’ün kaçırılmak istendiğini esefle öğrenmiş bulunmaktayız.
12.04.2014 - 04:00
İsmail Beşikçi Vakfı Başkanı İbrahim Gürbüz’ün kaçırılmak istendiğini esefle öğrenmiş bulunmaktayız. Başta Kürt sorunu olmak üzere, bölgesel ve evrensel bir çok konuda bilimsel, kültürel, tarihsel ve sosyolojik araştırmalar yapan bir Vakfın Başkanı’nın kaçırılmak ve belki de faili meçhul bir cinayete kurban edilmek istenmesi, bir süredir kesintiye uğramış kontravari eylemselliklere bir dönüş mü yapılıyor kuşkusu ve endişesini taşımamıza yol açmıştır.

Bu çirkin tezgahın tetikçisi konumundaki Kamil Bedir’in, emniyet birimlerine teslim edilen ve aralarında uzaktan kumandalı bomba düzeneği, 15 kelepçe, 3 gaz tabancası, çekiç, testere, iki pense, iki bıçak, yüz maskesi ve her şeyden önemlisi eylem planını içeren delillere ve İbrahim Gürbüz’ün şikayetine rağmen serbest bırakılması dehşet verici bir durumdur.

İbrahim Gürbüz’e yönelik bu alçakça saldırı girişimini ve bu girişimi gerçekleştiren tetikçiyi, eldeki tüm delil ve şikayeti yok sayarak serbest bırakan Türk Emniyetini şiddetle kınıyoruz.

Duyarlı tüm yurtsever-demokrat kamuoyunu İbrahim Gürbüz özelinde gerçekleştirilmek istenen bu melun saldırı karşısında ortak tavır almaya davet ediyoruz. PWD Koordinasyon Kurulu
Etiketler: PWD-K, Pwdnerin, Kurdistan, Kurd, Kürtçe