Hıdır Sarıkaya
Bugün özgürlük her zamankinden daha yakın ve koşullar daha elverişlidir.
Hıdır Sarıkaya
Son günlerde yaşanan gelişmelerden çıkartılması gereken önemli sonuçlar var.
Bazı Konularda ''Zorunlu Açıklama ''lar
Hıdır Sarıkaya
Son olarak Dr.
''Yaşasın İşid''
Hıdır Sarıkaya
Acaba biraz ağır mı oldu.
Alev dilimi=Flame-over-2-
Hıdır Sarıkaya
BDP nin oylarında bir değişiklik olmamıştır. Bu seçimlerdeki katılım oranının yüksekliği ve yeni seçmenlerle birlikte kullanılan oy sayısı dikkate alındığında bir başarı durumu görülmemektedir.
Alev dilimi=Flame-over-2-
Hıdır Sarıkaya
Açıkçası Türkiye’nin bir istiklal sorunu olduğunu düşünmüyorum.
Alev dilimi=Flame-over
Hıdır Sarıkaya
Toplumda yaşanan bu huzursuzluk eğer seçimlerle sınırlı bir durum arz etmiş olsaydı bugünkü seçim sonuçlarına bakarak aslında bir sürprizin yaşanmadığını görür ve seçimde bittiğine göre bir rahatlama yaşanırdı
Alev dilimi=Flame-over
Hıdır Sarıkaya
Gerçekleşen yerel seçimlerin ardından ilgili çevreler kendi görüşleri doğrultusunda değerlendirmelerde bulunuyorlar.
Paris Katliamı
Hıdır Sarıkaya
Ömer güney yakalanmış, zanlı olarak değerlendiriliyor vb”. Kim bu adam diye sorduğumda, yeni biri olduğunu bir-iki yıldır çalışmalarda yer aldığını söyledi. Nasıl oluyor dedim, “sorma bu ve benzeri tipler kurumları işgal etmiş, etraf lümpen kaynıyor” dedi.
Paris Katliamı
Hıdır Sarıkaya
Kolayca Tasfiye Edilen Devrimci Kadroların Yarattığı Boşluğun Ağır Bir Bedelidir

Bir yıl önce Paris’te katledilen devrimciler için, her yerde anma ve protesto gösterileri düzenleniyor. Olaydan sonra bu duyarlılık fazla gösterilmemi.
Yeni ve yenilikler ile yol arkadaşlığı
Hıdır Sarıkaya
Nerinaazad yayın hayatına başlıyor, Halkımıza hayırlı ve uğurlu olsun.
Seçilmek ve Onurlu Temsil-2
Hıdır Sarıkaya
          Sonuç itibariyle geriye tek seçenek kalıyor ki oda Kürtler açısından en azından kişilik düzeyinde dürüst-yurtsever, demokrat adayların doğru seçilerek, hiç değilse bağımsız bireyler düzeyinde kişilikli bir grubun meclise girmesi sağlanmalıdır. Bu ehveni şer durumu şüphesiz ki hepimiz açısından ve özelliklede siyasetle uğraşan kesimler için utanç vericidir.
Seçilmek ve Onurlu Temsil
Hıdır Sarıkaya
          Topyekûn bir karşı saldırının bütün cephelerden başlatıldığı ve açıkçası Kürtler açısından hayatın her alanına bir linç dayatmasının geliştiği bir ortam oluşturulmuştur. Doğrusu seçimlerden de önemli bir husus olarak varlığımızı ve geleceğimizi nasıl garanti altına alacağımız sorusu bizim için çok daha önemlidir...
Kürtlerin Birliği Artık Hayal Değildir
Hıdır Sarıkaya
          Ortadoğu’da oklar İran ve Suriye rejimlerine yönelirken, İsrail’in kısmi Lübnan işgali, bir yoklamaydı. Bir yandan gelecekteki daha yaygın bir çatışma ortamında, Suriye ve diğer militan Arap güçleriyle kendi toprakları arasına daha güvenilir bir set oluşturmak, öte yandan içiçe geçmiş cephelerin karmaşıklığını biraz daha netleştirerek, kendi önünü görme konusunda avantaj sağlamak. İsrail işgali, bu anlamda ilk amaçlarına ulaşmış görünüyor...
Peygamberlerin İşleri!.
Hıdır Sarıkaya
        Proses şudur: Bir af ilan edilecek, ama affedilmeyecek kadronun listesi generallerce çıkarılmıştır. Ve bu ihalenin taşaronu da PKK olmuştur. Bu süreç PKK içinde de devam edecektir.
Kürtlerde güç olmak ve güce rağmen insan olmak üzerine?
Hıdır Sarıkaya
            Bir yerde farklılık varsa, orada birlik gereklidir. Dolayısıyla, şimdiki irili ufaklı örgütler, ancak ulusal bir birlik formasyonu içinde, bugünkü güçlerini kat be kat aşan bir etkinliğin sahibi olabilirler.
Labyris Operasyonu
Hıdır Sarıkaya
Hüseyin KAYTAN
          Bu cadı kazanını çağrıştıran operasyona “Labyris” adını vermemizin bir nedeni daha var: “Labyrinth”, yani “labirent”, “içinden zor çıkılan veya çıkılamayan, geçit ve yolları karmakarışık ve içiçe olan yapı ya da yer” demektir ve her iki kavram da aynı kökten gelmektedir.
En Büyük Değer, Gerçektir...
Hıdır Sarıkaya
         Bizim ulusal değerlerimiz, halk değerlerimiz, arkadaşlık değerlerimiz, özgürlük ve mücadele değerlerimiz elbette korunmalıdır. Değer nasıl korunur? Nasıl gelecek kuşaklara taşırılır? İşte canalıcı ve iyi düşünülmesi gereken soru budur.